Cesta do digitální perokresby

Srdečně Vás zveme na naši první výstavu jejíž vernisáž proběhne 5.3. 2022 ve 13:00 v Galerii Blanka Ředhošť. Výstava představí část tvorby kreslířky Liamren13.

Výstava probíhá 5.3. – 10.4. 2022

Ink Theory je název pro sérii mých digitálních perokreseb inspirovanou street artem, komiksem, posvátnou geometrií a temnou mystikou. Hraji si v ní se symetrií, prolínáním postav, s “dvojitou expozicí”, automatickou kresbou, glitch artem…Některé kresby vznikly během nejhlubší deprese a jiné zase v požehnaném stavu transu. Začínám na bázi klasické perokresby, jejíž inspiraci hledám ve vlastní představivosti, pozorování reality nebo vycházím ze zajímavé fotografie. Skicy naskenuji a dotvářím na počítači v programu Adobe Photoshop, kde s pomocí grafického tabletu tvořím koláže, efekty zrcadlení a filtrů a od detailů se propracovávám do finální kompozice, takže je v mém kreativním procesu i velká dávka experimentování.

 

Pod názvem Visions se skrývá moje abstraktní tvorba a na výstavě naleznete 5 obrazů z této série. Pohybují se mezi šamansko-sakrálním a new age uměním, jsou to jakési vize z astrálního světa. Používám fraktály, zrcadlení a prolínání, fotomanipulaci. Každá vize má svou barevnou atmosféru, přináší klid, soustředění, či energii.